Automatic Touch Screen High Quality Food Vacuum Sealer for Household Use with Bag Cutter External Vacuum for Food Preservation
Features
LED Display Screen
Modes
Vac, Seal, Rice, Wet, Dry, Stop
External Vacuum Hose Compatible
UV Sterilization Function
Simultaneous Multi-Bag Vacuum Sealing
Detachable base
Built-in Bag Cutter
Waterproof Touch Screen
Specifications
| Product Model | UAH39GX |
|---|
| Material | ABS |
|---|
| Accessories | Food Sealing Vacuum Bags, External Vacuum Hose |
|---|
| Power | 120W |
|---|
| Voltage | 100-240V |
|---|
| Sealing Width | 30 cm Sealing |
|---|
| Heating Strip Width | 3mm |
|---|
| Suction | 65Kpa |
|---|
| Flow Rate | 4L / Min ± 15% |
|---|
Packaging
| Product Size | 36.5×11×5.5 cm |
|---|
| Product Gross Weight | 0.78 Kg |
|---|
| Product Packaging Size | 37×13.2×6 cm |
|---|
| Export Carton Size | 55×39×32 cm |
|---|
| Export carton quantity | 20 Units |
|---|
| Export Carton Weight | 17 kg |
|---|