Portable Handheld Steam Cleaner Multipurpose Professional Commercial High Pressure 1500

Features
One Fill of Water Provides 40 Minutes of Use
12-Minute Heating Time
Multiple Attachments for Various Cleaning Needs
Built-In Storage Compartment for Accessories
Durable Full-Copper Cap to Prevent Damage and Air Leaks
Heat-Resistant Hose
Specifications
| Product Model | UAH09N |
|---|---|
| Material | ABS |
| Power | 1500W |
| Voltage | 100-240V |
| Water tank | 1500ml |
| Pressure | 3.5 Bar |
Packaging
| Product Size | 43×25×28 cm |
|---|---|
| Product Gross Weight | 5.5 Kg |
| Product Packaging Size | 53.5×34×29.5 cm |
| Export Carton Size | 56×36×22 cm |
| Export carton quantity | 1 Unit |
| Export Carton Weight | 7.5 kg |
