10 in 1 Portable Vac Seal Pro Vacuum Sealer Multifunctional Wet and Dry Food Electric Mason Jar Vacuum Sealer Plastic Bag Sealer

Features
LOW NOISE
Car
RV
outdoor
Hotel
garage
Free spare parts
Vacuum Bag Sealer
Snack Bag Sealer
Dry and Wet Food Vacuuming
Bag Cutter
Magnetic Design
Mason Jar Vacuum Sealing
Specifications
| Product Model | UAH-18129 |
|---|---|
| power source | Battery |
| material | ABS |
| app-controlled | NO |
| type | HAND HELD |
| place of origin | China |
| warranty | 1 Year |
| operating language | English, German, French, Dutch, Spanish |
| private mold | Yes |
| model number | GTIT-MS1 |
| Sealing Length | 80mm |
| Battery | Two 800mAh High-Rate Rechargeable Lithium Ion Battery |
| Charging Voltage | 5V/1A |
| Working Voltage and Power | 7.4V/16W |
| Charging Port | C-Type (Fast Charging) |
| Accessories | 12 Accessories |
| Selling Units: | Single item |
Packaging
| Single package size: | 18X15X6 cm |
|---|---|
| Single gross weight: | 0.520 kg |
