8 in 1 Multifunctional Portable Vac Seal Pro Vacuum Sealer Bag Sealer Wet and Dry Food Electric Mason Jar Vacuum Sealer
Description
| power source | Battery |
|---|---|
| function | Overheating Protection, LOW NOISE |
| material | ABS |
| application | Car, RV, Outdoor, Hotel, garage |
| app-controlled | NO |
| type | HAND HELD |
| place of origin | China |
| Capacity | up to 1.0l |
| after-sales service provided | Free spare parts |
| warranty | 1 Year |
| operating language | English, German, French, Dutch, Spanish |
| private mold | Yes |
| model number | UAH12H |
| Material | ABS |
| Sealing Length | 80mm |
| Battery | Two 800mAh High-Rate Rechargeable Lithium Ion Battery |
| Charging Voltage | 5V/1A |
| Working Voltage and Power | 7.4V/16W |
| Functions | Vacuum Bag Sealer, Snack Bag Sealer, Dry and Wet Food Vacuuming, |
| More Functions | Bag Cutter, Magnetic Design, Mason Jar Vacuum Sealing |
| Charging Port | C-Type (Fast Charging) |
| Accessories | 12 Accessories |
| Selling units | Single item |
| Single package size | 18X15X6 cm |
| Single gross weight | 0.520 kg |
Reviews (0)
Be the first to review “8 in 1 Multifunctional Portable Vac Seal Pro Vacuum Sealer Bag Sealer Wet and Dry Food Electric Mason Jar Vacuum Sealer” 取消回复
Related products
Automatic Kitchen Vacuum Sealer Machine for Dry and Wet Extraction Professional Home Food Vacuum Sealer Vacuum Sealer Machine
$8.95
Bag Sealer Wet and Dry Food Electric Mason Jar Vacuum Sealer 10 in 1 Multifunctional Portable Vac Seal Pro Vacuum Jar Sealer
$8.50
Compact Design Starter Kit Electric 110-240V Vacuum Sealing System for Dry & Moist Food Preservation Vacuum Sealer Machine
$8.95
Electric Vacuum Sealer Machine Compact Design Starter Kit 110-240V for Food vacuum Sealing professional vacuum sealer
$8.95
New High 95Kpa Automatic Closing Power Vacuum Food Preservation Sealer Machine Food Vacuum Sealer
$11.50
Portable Mini Household Handheld Food Vacuum Sealers Convenient Mini Vacuum Machine for Food Storage
$4.40
Portable Mini Rechargeable Handheld Food Sealer Bag Sealer for Snack Food Mini Bag Heat Sealer
$3.50
Professional Stainless Steel Food Vacuum Sealer Machine Compact Design Electric Built-in Roll Dispenser for Vacuum Sealing
$11.10








Reviews
There are no reviews yet.